nauja registracija | priminti slaptažodį VardasSlaptažodis

Laistymo sistemos

 

Šiandien laistymo sistema privataus namo kieme jau nieko nestebina. Įspūdingi, reti, brangūs augalai puošia ne reto namo kiemą, o reprezentatyvi veja jau tapo kiekvieno kiemo būtinu atributu. Tačiau graži namo aplinka reikalauja nuolatinės priežiūros. Viena iš svarbiausių namo aplinkos priežiūros dalių yra vejos ir augalų laistymas. Yra įvairių laistymo būdų ir kiekvienas pagal savo poreikius gali pasirinkti laistymo sistemą: nuo paprasčiausios iki protingos laistymo sistemos. Numatyti laistymo būdą įsirenginėjant ar atnaujinant aplinką, yra labai svarbu, nes dirvožemio drėgmė – tai augalų gyvybės šaltinis. 1 kv.m. vejos per sezoną reikia ne mažiau kaip 1000mm kritulių, Lietuvoje daugiametis kritulių kiekis tesiekia 360mm. Taip pat svarbu paminėti, kad krituliai iškrinta nevienodai, dažni sausros arba lietaus periodai, dideli temperatūros svyravimai.
Kad augalai būtų sveiki, labai svarbu teisingai juos laistyti, nes augalams žalinga tiek drėgmės trūkumas, tiek perteklius. Kaip dažnai ir kaip ilgai laistyti priklauso nuo tokių veiksnių kaip oro sąlygos, augalų rūšis, dirvožemio tipas, vandens slėgis, purkštukų tipas ir metų laikas.
Veja ir kai kurie augalai yra laistomi purkštukais, o didesni augalai bei augalai, nemėgstantys laistymo iš viršaus yra drėkinami kapiliariniu vamzdžiu. Daržui ar šiltnamiui geriausiai tiks ekonomiškiausia drėkinimo sistema, veikianti be siurblio, o drėkinimui naudojanti surinktą lietaus vandenį. Laistymo efektyvumą nusako išlaistymo vienodumo koeficientas (CU). Kuo šis koeficientas didesnis, tuo vienodžiau palaistomas pasirinktas plotas, t.y. kiekviename laistomo ploto taške išliejamas toks pats vandens kiekis. Skirtingų purkštukų rūšių išlaistymo koeficientas (DU) skiriasi, pvz. statinių purkštukų - apie 65%, dinaminių purkštukų - iki 85%, o MPRotator™ - iki 93%. Šis koeficientas yra labai svarbus projektuojant laistymo sistemą. Purkštukai tarpusavyje jungiasi požeminiais vamzdžiais. Laistymo sistemą valdo programatorius sujungtas su elektromagnetiniais vožtuvais. Laistymo sistemos projektavimo ir įrengimo pagrindus rasite čia.

www.laistymas.lt

 

www.schetelig.lt 

www.fagus.lt

www.kyoto.lt

www.laistymoiranga.lt

www.maidina.lt

Sodo elementaiZonavimasSklypo įranga
Medžiai ir krūmaiGėlynasVejaSodas ir daržas
Alytaus apskritisKauno apskritisKlaipėdos apskritisMarijampolės apskritisPanevėžio apskritisŠiaulių apskritisTauragės apskritisTelšių apskritisUtenos apskritisVilniaus apskritis
Medžio drožybaMeninė kalvystėŠamoto keramika
ApželdinimasApšvietimasDekoratyviniai baseinaiKietos dangosLaistymo sistemosLauko baldaiLauko pirtysMulčiasNuotekų valymasSėklosSporto aikštelių dangosTerasosVandens gręžiniaiVazonaiSodo įrankiaiĮrankių nuomaKova su kenkėjais
AromaterapijaVaistažolėsLaisvalaikis