nauja registracija | priminti slaptažodį VardasSlaptažodis

 

        

 

      Picture_033.jpg  

 

  

 

  

 

 

Gėlynas

Gėlės ir gėlynai yra labai svarbi aplinkos puošimo dalis, kuri turi natūraliai susilieti su aplinka ir sudaryti vientiso želdyno įspūdį. Nevertėtų daryti daug nedidelių gėlynų, galinčių suardyti erdves ir visą želdinių harmoniją. Laikomasi tokios taisyklės: kuo didesnės erdvės arba didesni pastatai, prie kurių šliejasi gėlynai, tuo gėlynai turi būti didesni.

 

Rožių sodinimas

Kur sodinti rožes?

Tinkama vieta: saulėta, tyras oras, giliai išpurenta, daug humuso turinti žemė

Netinkama vieta: smarkiai perpučiama stiprių vėjų, stovintis vanduo, šešėlis, kietai suplūkta žemė.

  • rožės mėgsta saulę ir šilumą, bet nemėgsta stovinčio karščio
  • rožės mėgsta tyrą orą, bet nemėgsta skersvėjų perpučiamų vietų ir būti užgožtos šešėlių
  • pusiau šešėlius pakenčia dauguma rožių, jeigu kasdien gauna 4-5 valandas saulės ir nėra pasodintos po dideliais medžiais ar krūmais
  • rožės auga beveik kiekvienoje žemėje, bet gryname smėlyje nevešės jokia rožė.

Kokias rožes sodinti?

Tinkami sodinukai: jeigu vienų metų (siauroje pakuotėje) – 1-2 tvirtos šakutės, lapai sveiki, nesuvargę, neapnikti kenkėjų, nenudeginti chemikalais, skiepijimo vietą gražiai aptraukęs kalius, apačioje matosi baltų šaknelių. jeigu dviejų metų (5-7 litrų konteineriuose) – tas pats, tik krūmelis pilnai susiformavęs, su trimis stipriomis šakomis.

Netinkami sodinukai: ištysę, liauni, išblyškusiais, lyg vaškiniais lapais, apatinėje sodinuko dalyje lapai geltoni arba jų visai nėra, apnikti kenkėjų (amarai, vora-tinklinė erkutė, baltasparniai ir kt.) ir ligų (miltligė, degligė, raudonjuostis dėmėtumės, rūdys ir kt.).

Rožių mėgėjui sunku susigaudyti didžiulėje daugybėje rožių rūšių ir veislių. Jeigu norite daugybę metų džiaugtis rožėmis savo sode, geriausia sodinukus pirkti pas rožių augintojus, kurie mielai patars ir išrinks atspariausius (ligoms, kenkėjams, žiemai, blogoms oro sąlygoms), labiausiai tinkančius jūsų sklype, derančius tarpusavyje ir su kitais augalais.

Kada sodinti rožes?

Dvimetes, iš didelių konteinerių – ištisus metus, išskyrus žiemos mėnesius, taip pat pavasario ir rudens mėnesius, kai oro temperatūra žemiau nulio (lengvos nakties šalnos nekenkia). Vienmetes – pradedant balandžiu ir baigiant spaliu, išskyrus karščius.

 

Kaip sodinti rožes?

 

  • išrauti piktžoles, žemę giliai išpurenti. Jeigu toje vietoje anksčiau augo rožė – iškasti 50x50 cm. duobę ir pripildyti naujų žemių (daržo, kompostinė, iki 1/3 gali būti perpuvęs raguočių mėšlas ir kita trąši, daug humuso turinti žemė)
  • prieš sodinant sodinukus palieti, šakutes patrumpinti, paliekant 15-20 cm., šaknis taip pat patrumpinti, kad iššaukti naujų susidarymą, duobutę paruošti tokio gylio, kad šaknys būtų neužlenktos ir nesuspaustos, išpurenti duobutės dugną (geriausia šakėmis)
  • lengviau prigyja jeigu sodinama apsiniaukusią dieną, sodinant skiepijimo vieta turi būti 4-5 cm. žemiau žemės paviršiaus. Pasodinus, rankomis arba lengvai kojomis žemę suspausti, gausiai palieti. Vandeniui susigėrus – žemę vėl supurenti, po to apkaupti ir užmulčiuoti (geriausia nurūgštintomis durpėmis).
  • Neleisti naujai pasodintoms rožėms pirmą vasarą išdžiūti, bet ir „nepaskandinti“jų. Nesant lietaus pakanka palieti kartą per savaitę, bet gausiai (ne taip, kaip laistoma veja). Nelieti ant lapų – tai iššaukia grybines ligas. Gerai įsišaknijusios rožės išlaiko ilgus sausus laikotarpius.
  • Pasodinus kamienines rožes, iš dviejų pusių įkalti po kuoliuką ir tvirtai pririšti, kad vėjas nesiūbuotų karūnos.

Plačiau apie rožių auginimą skaitykite :  www.roziu-sodinukai.lt

 

Sodo elementaiZonavimasSklypo įranga
Medžiai ir krūmaiGėlynasVejaSodas ir daržas
Alytaus apskritisKauno apskritisKlaipėdos apskritisMarijampolės apskritisPanevėžio apskritisŠiaulių apskritisTauragės apskritisTelšių apskritisUtenos apskritisVilniaus apskritis
Medžio drožybaMeninė kalvystėŠamoto keramika
ApželdinimasApšvietimasDekoratyviniai baseinaiKietos dangosLaistymo sistemosLauko baldaiLauko pirtysMulčiasNuotekų valymasSėklosSporto aikštelių dangosTerasosVandens gręžiniaiVazonaiSodo įrankiaiĮrankių nuomaKova su kenkėjais
AromaterapijaVaistažolėsLaisvalaikis