- Žaliasis sodybos rūbas - Gėlynas

 

        

 

      Picture_033.jpg  

 

  

 

  

 

 

Gėlynas

Gėlės ir gėlynai yra labai svarbi aplinkos puošimo dalis, kuri turi natūraliai susilieti su aplinka ir sudaryti vientiso želdyno įspūdį. Nevertėtų daryti daug nedidelių gėlynų, galinčių suardyti erdves ir visą želdinių harmoniją. Laikomasi tokios taisyklės: kuo didesnės erdvės arba didesni pastatai, prie kurių šliejasi gėlynai, tuo gėlynai turi būti didesni.

 

Rožių sodinimas

Kur sodinti rožes?

Tinkama vieta: saulėta, tyras oras, giliai išpurenta, daug humuso turinti žemė

Netinkama vieta: smarkiai perpučiama stiprių vėjų, stovintis vanduo, šešėlis, kietai suplūkta žemė.

Kokias rožes sodinti?

Tinkami sodinukai: jeigu vienų metų (siauroje pakuotėje) – 1-2 tvirtos šakutės, lapai sveiki, nesuvargę, neapnikti kenkėjų, nenudeginti chemikalais, skiepijimo vietą gražiai aptraukęs kalius, apačioje matosi baltų šaknelių. jeigu dviejų metų (5-7 litrų konteineriuose) – tas pats, tik krūmelis pilnai susiformavęs, su trimis stipriomis šakomis.

Netinkami sodinukai: ištysę, liauni, išblyškusiais, lyg vaškiniais lapais, apatinėje sodinuko dalyje lapai geltoni arba jų visai nėra, apnikti kenkėjų (amarai, vora-tinklinė erkutė, baltasparniai ir kt.) ir ligų (miltligė, degligė, raudonjuostis dėmėtumės, rūdys ir kt.).

Rožių mėgėjui sunku susigaudyti didžiulėje daugybėje rožių rūšių ir veislių. Jeigu norite daugybę metų džiaugtis rožėmis savo sode, geriausia sodinukus pirkti pas rožių augintojus, kurie mielai patars ir išrinks atspariausius (ligoms, kenkėjams, žiemai, blogoms oro sąlygoms), labiausiai tinkančius jūsų sklype, derančius tarpusavyje ir su kitais augalais.

Kada sodinti rožes?

Dvimetes, iš didelių konteinerių – ištisus metus, išskyrus žiemos mėnesius, taip pat pavasario ir rudens mėnesius, kai oro temperatūra žemiau nulio (lengvos nakties šalnos nekenkia). Vienmetes – pradedant balandžiu ir baigiant spaliu, išskyrus karščius.

 

Kaip sodinti rožes?

 

Plačiau apie rožių auginimą skaitykite :  www.roziu-sodinukai.lt