Galima nekasti...arba kaip sunkus darbas tapo prieinamas neįgaliajam
V. Fokinas, plokščiapjoves išradėjas:
Kiek žemės reikia apversti kastuvu norint išauginti derlių ant šešių arų? – 200-300 tonų! O jeigu „metai ne tie“, „patyriau infarktą“, „radikulitas“...
Štai ir aš paėmiau į rankas kastuvą po infarkto...Įsmeigiau vieną kartą – nieko. Įsmeigiau kitą ir ... atsisėdau. Ne veltui gydytojai įspėjo. Prisiminiau kaip visą gyvenimą ką nors sugalvodavau. Tai purentuvus, tai „vieno žmogaus jėgos“ plūgą. O kokias bulves auginau ant triušių mėšlo – 800 kg viename are ! Kasti – ma-lo-nu-mas!!! Ką dabar daryti, su kuo pakeisti kastuvą?
Sudėliojau visus žinomus techninius sprendimus. Motokultivatorius? Per sunkus (stiprus kaimynas aria: prakaitas bėga ! ) Reikia lengviau. Žiema praėjo apmastymais. Ir štai idėja: plokščiapjovė! Sprendimas toks efektyvus ir netikėtas, kad net panašaus pavadinimo neradau literatūroje. Labai greitai gavau tris Rusijos IŠRADIMŲ PATENTUS.Toliau gimė labai lengva daržininkystės technologija. Ir sunkiausias iki šiol darbas „kasdieninės duonos auginimas“ tapo prieinamas neįgaliajam. Buvo sunkoka. Pusė hektaro beveik.
Praėjo 10 metų. Ačiū televizijai, laikraščiams, žurnalams, dabar – Internetui. FOKINO PLOKŠČIAPJOVĖ IR LABAI LENGVA TECHNOLOGIJA suteikė įprastai daržininkystei aukštesnį lygį. Tūkstančiai sodininkų nuo Sachalino iki Kaliningrado atidėjo savo senus įrankius ir visą darbų kompleksą atlieka Fokino PLOKŠČIAPJOVIAIS.
Fokino plokščiapjovė
www.ploksciapjove.edicypages.com
|